Пажаданні ў дарогу

Ответить
Аватара пользователя
Yalokin
Снежны Воўк
Снежны Воўк
Сообщения: 249
Зарегистрирован: 03 дек 2006, 03:04

Пажаданні ў дарогу

Сообщение Yalokin »

Шаноўнае спадарства, я буду вымушаны вас усіх пакінуць амаль на цэлы тыдзень, бо накіроўваюся ў Валгаград ў гэтую нядзелю.
З такой нагоды цікава было б прачытаць ад вас пажаданні ў дарогу.
На гэтым, уласна кажучы, і ўсе. Чакаю... :)
Алкоголики не спрашивают, где закуска, алкоголики спрашивают, что будем пить!
Аватара пользователя
METTER
Гр...ый слон
Гр...ый слон
Сообщения: 2201
Зарегистрирован: 21 янв 2006, 01:22
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение METTER »

хм... хочется сказать только одно ...

тыдыщ! :D
Аватара пользователя
Cage
Нихачуха
Сообщения: 464
Зарегистрирован: 06 мар 2006, 20:09
Откуда: seashore

Сообщение Cage »

Удачно погонять аргентиноградских сучек ))
pine
Аватара пользователя
Беларус
Маньяк
Маньяк
Сообщения: 526
Зарегистрирован: 14 сен 2006, 03:20

Сообщение Беларус »

до встречи, учитель.. Удачи..
надеюсь еще вернешься, и мы будем мстить...
удачи удачи удачи.. :D
shkaff
Аватара пользователя
Yalokin
Снежны Воўк
Снежны Воўк
Сообщения: 249
Зарегистрирован: 03 дек 2006, 03:04

Сообщение Yalokin »

Cage писал(а):Удачно погонять аргентиноградских сучек ))
У Валгаградзе :?: :shock:
Алкоголики не спрашивают, где закуска, алкоголики спрашивают, что будем пить!
Аватара пользователя
Настик
кусастик фисташковый
кусастик фисташковый
Сообщения: 216
Зарегистрирован: 21 ноя 2007, 15:08

Сообщение Настик »

Тады, напэўна, валгаградскіх...
Я ж кажу трэба змяніць "Аргенцінскага пса" на "Валгаградскага сабаку"!!! :D :D :D
Аватара пользователя
LILY
Sexy
Sexy
Сообщения: 927
Зарегистрирован: 30 сен 2006, 20:50

Сообщение LILY »

ну как заведено..... :dc23:
Скучай за нами ;)
Аватара пользователя
Yalokin
Снежны Воўк
Снежны Воўк
Сообщения: 249
Зарегистрирован: 03 дек 2006, 03:04

Сообщение Yalokin »

Шаноўнае спадарства, прапаноўваю вашай увазе справаздачу пра сваю вандроўку ў Валгаград (Сталінград, для тых, хто ня ведае).

Мінск – аэрапорт Мінск-2 – аэрапорт Шэрамецьява – аэрапорт Валгаграда – маршрутнае таксі і вось я ў Валгаградзе. Прыбылі туды каля 19 гадзін. Ужо цёмна. Перад тым як вылазіць з таксі ўбачыў там надпіс: “Беражыце галаву”. Ступаючы ў гарадскую цемру, падумаў, што нічога добрага гэты надпіс не абяцае.
Гасцініца, якую нам арганізавала беларуская гандлёва-прамысловая палата, мела назву “Турыст”, што таксама нічога добрага не абяцала. Аформілі ўсе неабходные дакументы і падняліся на пяты паверх у свой нумар. Апошні раз гэту нумар, напэўна, рамантавалі яшчэ ў СССР. Ну што ж рабіць. Распрануліся, расклалі свае рэчы. Не паспела прайсці і 5 мінут, як забрынчаў тэлефон. Я падняў трубку і дзявочы голас прапанаваў мне прыемна правесці гэтую ноч. Селі падумаць, што рабіць увечары. Пакуль сядзелі, зразумелі, што змерзлі. Адчуваць сябе як немцы ў 1942г. ніякага жадання не было. Таму рушылі ўніз, каб спытацца, ці ёсць што больш прыстасаванае для жыцця.
На нашае шчасце было штось лепшае. Але ж тут узнікла нечаканая праблема. У мяне засталіся толькі грошы ЗША, а ў гасцініцы прымалі толькі расійскія. Ужо было больш як за 22 гадзіны, а на пытанні, дзе ў вас тут можна памяняць даляры, адміністрацыя гасцініцы ніякіх асэнсаваных адказаў не давала. Ніхто ў гэтай гасцініцы памяняць гэтыя даляры таксама не жадаў. У выніку бясконцых пошукаў адна з служачых, падміргнуўшы, “па сакрэту” падказала звярнуцца ў нумар 802. Вось адкуль нам тэлефанавалі, падумаў я, і мы пайшлі на 8 паверх.
Там працавала нейкая жанчына, якая спачатку спалохалася нашага пытання пра 802 нумар, але ж потым сказала нам пачакаць у зале. Пасля недзе адной мінуты перад намі з’явілася прадстаўніца адной з самых заптрабаваных, напэўна, у гэтай гасцініцы прафесій. Надта цікава і нязвычайна было весці ў 12-ай гадзіне ночы ў гасцініцы “Спорт” у Валгаградзе перамовы з прастытуткай аб абмене даляраў на рублі. Фігура ў дзеўкі была даволі ладная, а калі яна села, то яе спадніца цалкам перестала выконваць сваю функцыю, але ж твар усе ж такі адназначна гаварыў аб неабходнасці ўжывання падушкі. У выніку, пасля амаль 10-мінутных перамоў і пад мае абяцанні калі-небудзь у скорым будучым скарыстацца яе паслугамі (50 даляраў за 1 гадзіну, дарэчы), мне ўдалося абмяняць у яе 70 даляраў на так неабходныя мне ў той момант рублі.
Я даплаціў розніцу і мы перасяліліся на 10 паверх. Пацяплела і ў нумары з’явіўся халадзільнік, у кране была гарачая вада, меліся электрычныя разеткі і чыстыя пасцельныя рэчы. Быў ужо першы час ночы і я вырашыў, что буду тут спаць...

Працяг ідзе...
Алкоголики не спрашивают, где закуска, алкоголики спрашивают, что будем пить!
Аватара пользователя
Настик
кусастик фисташковый
кусастик фисташковый
Сообщения: 216
Зарегистрирован: 21 ноя 2007, 15:08

Сообщение Настик »

Вось за чым нашы беларускія хлопцы едуць у Валгаград... :wink:
Аватара пользователя
Yalokin
Снежны Воўк
Снежны Воўк
Сообщения: 249
Зарегистрирован: 03 дек 2006, 03:04

Сообщение Yalokin »

З-за адсутнасці вялікай цікавасці да гэтай тэмы і каб не траціць дарэмна час вырашыў спыніць свае публікацыі тут.
Алкоголики не спрашивают, где закуска, алкоголики спрашивают, что будем пить!
Аватара пользователя
Настик
кусастик фисташковый
кусастик фисташковый
Сообщения: 216
Зарегистрирован: 21 ноя 2007, 15:08

Сообщение Настик »

Ня трэба, ня трэба... вельмі цікава, чым жа гэта паездка скончылася?? І не скарыстаўся сапдар Ялакін паслугамі "пункту абмену валют"?? :roll:
Ответить